Geoblog.pl    Liberwig    Podróże    Lądem do Indochin - 2005    Po drugiej nocy stary, poczciwy Pekin
Zwiń mapę
2005
09
sie

Po drugiej nocy stary, poczciwy Pekin

 
Chiny
Chiny, Pekin
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 20625 km
 
Druga koszmarna noc, teraz jest już tak ciasno, że kilkunastu Chińczyków śpi już na stojąco między fotelami ? i do tego ten burdel, po prostu nie do opisania. Kibel ciągle zajęty, nawet kiedy już się do niego dopchasz (ten koło nas już na szczęście zamknięty), to jesteś ...nasty w kolejce. Wieśniaczki z małymi dziećmi ułatwiają sobie życie wysadzając je (w obu wersjach) bezpośrednio do umywalek przed toaletą - odechciało mi się mycia zębów, a ręce umyłem resztką wody w butelce.

Tuż przed Pekinem robi się luźniej, można już nawet wyciągnąć nogi na siedzenie naprzeciwko, ale słaba to pociecha ? stopy ledwo mieszczą mi się w buty.

O 13.00 jesteśmy w Pekinie ? z jednej strony ulga, ale i żal, że podróż już się kończy, teraz tylko prosto do domu. Spod dworca autobusem 703 (3Y) pod stację metra Quianmen, skąd 102 jedziemy do naszego znajomego hotelu Jinghua (bezpośredni autobus 741) ? pada deszcz i nie chce nam się szukać innego, poza tym tu się zaczęło i tu niech się skończy. Młoda dziewczyna z recepcji poznaje nas od razu i cieszy się jak dziecko, my też ? polubiliśmy Pekin i nawet ten zagrzybiały z wilgoci hotel bez drzwi w toaletach. Co ciekawe, pokoje powyżej parteru są już suche (jak na chińskie warunki), ale dolne kondygnacje tego sporego budynku to już prawie rudera.

Powinniśmy od razu wrócić do centrum i rozejrzeć się za biletami do Moskwy, ale po tych dwóch nocach w pociągu padliśmy na pyski zaraz po wejściu do pokoju ? wcześniej zmuszając się tylko do piętnastominutowego polowania na spore stado moskitów ukrytych w zasłonach. Pod wieczór po przebudzeniu stwierdzamy, że pokój jest tym razem wyjątkowo obleśny ? wszystko dosłownie w nim gnije pokryte grubą warstwą grzyba. Kolacja w znajomej restauracji (doskonale przyrządzony ryż z warzywami) ? już nie mogliśmy się doczekać smaku chińskiego piwa za 2.5Y ? butla 0.6l.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Komentarze (0)
DODAJ KOMENTARZ
 
Liberwig
Robert Wasilewski
zwiedził 9.5% świata (19 państw)
Zasoby: 155 wpisów155 38 komentarzy38 414 zdjęć414 0 plików multimedialnych0
 
Moje podróże
09.08.2001 - 06.10.2001
 
 
22.05.2005 - 20.08.2005